Szlachetna paczka 2013

szlachetna paczkaW ramach Szlachetnej Paczki wolontariusze starają się dotrzeć z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących. Nasza szkoła wspólnie z gimnazjum też jak i w zeszłym roku przyłącza się akcji. Prosimy o dary dla wybranej rodziny. Wszystkich, którzy chcą okazać swoją hojność, zapewniamy, że dary trafią do rodziny naprawdę potrzebującej - sprawdzaniem rzetelności zgłaszanych przez rodziny potrzeb zajmują się specjalnie do tego powołane osoby koordynujące akcję na szczeblu województwa.

Wszelkie zapytania prosimy kierować do Michała z klasy IIIb gimnazjum Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub do koordynatora wolontariatu (p. Stefania z biblioteki PG), gdyż to oni, wraz z innymi wolontariuszami z gimnazjum, koordynują akcję. Dary prosimy składać do 5 grudnia w szkole podstawowej lub gimnazjum.

Opis rodziny:
Pani Julia (38 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Tomka (18 l.) i Alicję (8 l.). Przyczyną trudnej sytuacji rodziny jest wysokie zadłużenie po byłym mężu Pani Julii, który znęcał się nad rodziną. Ponadto Tomek boryka się z wrodzonym niedosłuchem, jednak nie można nic w tej sprawie zrobić. Na przychód rodziny składają się wynagrodzenie Pani Julii plus alimenty dla dzieci. Rodzina jest obecnie zmuszona wynajmować mieszkanie, co pochłania dużą część przychodów. Ponadto rodzina musi spłacać kredyt, nie zawsze wystarcza na podstawowe rzeczy. Wśród najistotniejszych potrzeb rodzina wymienia żywność (jest to potrzeba dnia codziennego), obuwie i odzież (stare są zniszczone, dzieci wyrastają ze wszystkiego szybko).

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:
herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne . Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący

Odzież :
1. Kurtka zimowa damska (rozm. 1,32)
2. Kurtka zimowa męska (rozm. 1,78)

Obuwie:
1. Obuwie zimowe damskie (rozm.32)
2. Obuwie zimowe męskie (rozm.43)

Pomoce szkolne:
Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Nożyczki

Specjalne upominki:
Pani Julia o takich rzeczach nie myśli. Klocki Lego dla córki i kosmetyki dla syna.

MOŻNA PRZYNIEŚĆ RÓWNIEŻ DARY SPOZA LISTY – WEDŁUG UZNANIA DARCZYNCÓW!

Twitter Youtube MySpace Skype Vimeo