Zapraszamy na spotkanie adwentowe

Sprzedaż wieńców adwentowych i słodkich wypieków, występy dzieci oraz biesiada przy ognisku to atrakcje, które w najbliższą niedzielę proponuje Rada Rodziców oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Tradycyjnie już na placu przy kościele św. Franciszka w Komprachcicach po każdej mszy św. (w sobotę i niedzielę) będzie można nabyć ciasta upieczone przez rodziców a także wieńce i stroiki adwentowe. Wśród wykonanych kompozycji są wianuszki, które wieszamy na drzwiach naszych domów w tym przedświątecznym czasie, wieńce z czterema świecami zapalanymi w każdą niedzielę Adwentu oraz rzadziej spotykane formy stroików. Wszystkie przygotowane własnoręcznie przez rodziców. Na popołudniowym spotkaniu w kościele dzieci pokażą Misterium Adwentowe. Nad tym słowno- muzycznym spektaklem uczniowie pracowali razem z siostrą Augustyną, pedagogiem Edytą Jurek oraz nauczycielką Małgorzatą Szopą. Początek o godz. 15. Zaraz po nim będzie można ogrzać się przy ognisku, wypić coś ciepłego, zjeść kiełbaskę, chleb ze smalcem czy cieszące się co rok dużym powodzeniem pyszne zupy cebulowe. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na dofinansowanie pracowni komputerowej naszej szkoły. Zapraszamy całe rodziny aby wspólnie, radośnie rozpocząć ten wyjątkowy czas oczekiwania na Boże Narodzenie.
Agnieszka Zyzik

Youtube MySpace Skype Vimeo