Podaliśmy świąteczną łapę

21.12 zakończyliśmy dwumiesięczną akcję Podaj łapę. Zbieraliśmy dla podopiecznych fundacji "Mali Bracia" i "Fioletowy pies" karmę, koce i inne potrzebne zimą zwierzętom rzeczy. Punkty zbiórki znajdowały się w aptece, sklepie rowerowym, Dino, Tomi Markecie i kilku innych miejscach. Dary spożywcze ufundował też Urząd Gminy Komprachcice oraz pan Jurek. Dziękujemy.
O plakaty i oznakowane pojemniki zadbali wolontariusze koordynowani przez panią Agnieszkę Adamkiewicz: Maja Chrzanowska, Natalia Bernhardt, Martyna Musiał, Marta Mędrecka, Kamil Jurek z kl. Va oraz Laura Telenga z kl. VIb. Podarunki zawieźliśmy wraz z panią Reginą Jurek i panem Krzysztofem Szopą w sobotę - 19.12 do Paryża w gminie Pokój, gdzie ma swoją siedzibę fundacja "Mali Bracia". Poznaliśmy podopiecznych, pobawiliśmy się z nimi, a także udało nam się wyjść z niektórymi na spacer.

Dzięki ofiarodawcom koty i psy przetrwają zimę z pełnymi brzuszkami i na ciepłych posłaniach. Dobroczyńcy przyczynili się do polepszenia losu bezdomnych milusińskich, choć w swoim tymczasowym domu zamieszkują nowe klatki, boksy i mają przestrzeń do wybiegania. Warunki lokalowe polepszyły się im po przeprowadzce, jednak ze względu na odległość, wolontariusze opolscy zrezygnowali z pomocy. W nowej siedzibie znajduje się też mini lecznica-punkt zabiegowy. Nasza wycieczka trwała 4 godziny i należała do udanych. Poczuliśmy się potrzebni.

Następna zbiórka w maju!

21.12 dary dla fundacji "Fioletowy pies" odebrała osobiście pani Beata Raczyńska-Szumigaj. Pomysłodawcą akcji, która trwa już kilka lat, jest Celestyna Kubal. Panu Krzysztofowi Szopie i pani Reginie Jurek jesteśmy wdzięczni za pomoc i zaangażowanie. Jeszcze Gwiazdkowo machamy ogonem i potrząsamy łapą w podzięce. Hau, hau i miau, miau.

Twitter Youtube MySpace Skype Vimeo