Pierwszy obóz judo

Judocy z gminy Komprachcice wyjechali w lipcu na swój pierwszy obóz judo. W grupie znaleźli się uczniowie szkół podstawowych z Komprachcic, Domecka i Polskiej Nowej Wsi na co dzień trenujący pod okiem Trenerki Beaty Śmieji.

Oto relacja trenerki o wspólnie spędzonych chwilach: Ten piękny wakacyjny czas zgromadził w Jastrowiu łącznie około dwustu judoków: z gminy Komprachcice, Opola, Suchego Lasu, Poznania i Warszawy. Dołączyli do nas pojedynczy goście z Danii i Niemiec. Trenowaliśmy judo, pływaliśmy kajakami, biegaliśmy, a każdą wolną chwilę spędzaliśmy na zabawach w jeziorze. Rywalizowaliśmy także w obozowej „Mini Olimpiadzie” i w zawodach judo. Jednym z ważniejszych momentów obozu był trudny egzamin na 6 kyu, który część dzieci zdała w dobrym stylu, stając się tym samym pełnoprawnymi posiadaczami pasa białego, a nie jak do tej pory tzw. przepaski. Intensywność tego czasu oraz moc wrażeń, nowe doświadczenia i spotkania z innymi młodymi sportowcami dały dzieciom przedsmak tego, z czym wiąże się uprawianie sportu. A najważniejsze, że wspólnie spędzony czas pokazał jak świetną, zgraną i mogąca na sobie polegać grupą są judocy z gminy Komprachcice. Po tym pięknym wyjeździe nastąpią kolejne miesiące treningów, począwszy od września, przygotowujące niektórych do startów w zawodach, uczestnictwa w kolejnych obozach, a innym dające zdrowie i poczucie satysfakcji wynikające z samego uczestnictwa w kulturze fizycznej.

Youtube MySpace Skype Vimeo